Błoto Morza Martwego w Truskawcu

2021-01-28 18:23:47
W uzdrowisku Truskawiec proponujemy skorzystać z okładów błota z Morza Martwego. Ten niezwykły wodny terapeuta przyciąga co roku wielu Kuracjuszy, zarówno tych spragnionych wypoczynku w słonecznym klimacie, jak i mających problemy ze zdrowiem i poszukujących naturalnych metod leczniczych. Co czyni więc Morze Martwe tak niezwykłym? To nie tylko przyjemna i egzotyczna zabawa, nago, ale także jedna za najbardziej skutecznych form zabiegowych na skórę, alergię, likwiduje cellulitis, ale także wpływa kojąco, relaksująco i pozwala poczuć, choć trochę, możliwości Morza Martwego, któe dostarcza nam tyle możliwości leczniczych. Jeśli Jesteście w uzdrowiski Truskawiec, to koniecznie powinniście skorzystać z tego boskiego zabiegu.
Zabige można  zarezerwować na naszej stronie: https://www.wycieczkifakultatywne.pl
Morze Martwe jest w istocie jeziorem bezodpływowym, położonym na granicy Jordanii i Izraela.
Ten niezwykły wodny terapeuta przyciąga co roku wielu Kuracjuszy, zarówno tych spragnionych wypoczynku w słonecznym klimacie, jak i mających problemy ze zdrowiem i poszukujących naturalnych metod leczniczych. Co czyni więc Morze Martwe tak niezwykłym?
Zasilane przez rzekę Jordan Morze Martwe nie ma żadnego naturalnego odpływu, co sprawia, że zawarte w nim minerały praktycznie pozostają na stałe w jego wodach. W efekcie Morze Martwe jest jednym z najbardziej zasolonych i najbogatszych w minerały akwenem na świecie. Zasolenie jego wód sięga nawet 40% i jest dziesięciokrotnie wyższe od zasolenia Morza Śródziemnomorskiego! 
Wysoki stopień zasolenia czyni wodę wyjątkowo przejrzystą, ułatwia w niej pływanie, tak nas woda wypiera, że nie da się zatonąć, a jednocześnie sprawia, że brak w niej praktycznie jakiekolwiek życia organicznego. Dłuższe przebywanie w wodzie, powoduje, że nasza skóra zmiększa się i jest jak u niemowlaka.
Woda morska zawiera 21 różnych minerałów, wśród nich m.in. magnez, wapń, brom oraz potas. Część minerałów pochodzi z podziemnych źródeł, z których woda wytryskuje bezpośrednio do jeziora, zachowując jednocześnie swoją temperaturę. Efektem są gorące źródła w samym Morzu Martwym, np. źródło Mazor przy Ein Gedi.
Wysoki stopień zmineralizowania sprawia, że kąpiele w tym jeziorze są wręcz zbawienne dla osób z chorobami skórnymi, bo minerały mają bowiem działanie hipoalergiczne i łagodzące podrażnienia. Zawarte w nim siarczany przyspieszają krążenie, pozytywnie wpływając na przemianę materii i dotlenianie organizmu.
Liczne składniki mineralne zawiera również wydobywane z dna morza czarne błoto. Jest to rodzaj peloidu, czyli utworu geologicznego, który po zmieszaniu z wodą może być wykorzystywany do leczniczych okładów. Okład z czarnego błota działa rozgrzewająco, relaksując tym samym mięśnie, a jednocześnie polepszając ukrwienie organizmu. Z tego też powodu stosuje się je nie tylko do celów leczniczych,  w przypadku łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry, ale również kosmetycznych. Może być ono doskonałym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z cellulitem. I to właśnie błoto z Morza Martwego wykorzystywnane jest przy zabiegach w uzdrowisku Truskawiec.
Kto jednak, chce korzystać z uroków Morza Martwego zapraszamy z naszym zaprzyjaźnionym biurem z Jordanii lub Izraela na kuracyjny wyjazd nad Morze Martwe.
Morze Martwe jest wyjątkowo nasłonecznionym miejscem, szacuje się, że w roku słonecznych dni jest ponad 330 dni. Ponadto jest to najniżej położony na ziemi punkt, poniżej poziomu morza  418 m. Położenie w głębokiej depresji sprawia, że ciśnienie atmosferyczne nad nim panujące jest dosyć niskie, a jednocześnie szkodliwe promieniowanie słoneczne jest filtrowane. To, w połączeniu z dość grubą warstwą ozonową nad tym miejscem, sprawia, że podczas opalania się nad nim nie ulega się poparzeniom słonecznym.
Wysoki stopień zasolenia i brak fauny oraz flory powodują z kolei, że nad Morzem Martwym prawie zupełnie brak pyłków roślin, czyniąc z niego niemal raj dla alergików. Z kolei unoszący się w powietrzu bromek wpływa kojąco na nerwy i świetnie relaksuje.
Kuracje nad Morzem Martwym polecamy w przypadkach następujących dolegliwości:
- choroby skóry: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik
- choroby reumatyczne: 
    - ciepły, suchy klimat ma kojący wpływ na bóle reumatyczne
    - kąpiele w Morzu Martwym przynoszą ulgę kręgosłupowi i stawom. 
- choroby układu oddechowego
- depresja zimowa
Dlaczego? Bo jest bezchmurna pogoda, ciepło, powietrze pozbawione pyłków, suche powietrze z wysoką zawartością tlenu oraz o niskiej wilgotności wpływają dobroczynnie m.in. na astmę oraz schorzenia płuc.
Do leczenia dolegliwości stosowane są kąpiele w wodzie ze źródeł siarkowych oraz okłady z czarnego błota.
Niemieckie Centrum Medyczne w Ein Bokek w Izraelu oferuje kuracje lecznicze na choroby skóry, układu oddechowego oraz reumatyczne. W Jordanii dostępne kuracje w Zara Medical Center w hotelu Mövenpick oraz w Dead Sea Medical Center w hotelu Dead Sea Spa Hotel. Oba hotele położone są w miejscowości Sweimeh, ok. 45 km od stolicy Jordanii, Ammanu.