Ozokerytoterapia zimą

2021-01-30 16:13:15
Wciąż informujemy o kolejnym wyjątkowym zabiegu w naszym uzdrowisku Truskawiec, który nie ma odpowiednika na świecie, a mianowicie ozokerytoterapii  - kuracji naturalnym woskiem. Jaki jest pożytek z ozokerytu i jego interakcji z Naftusią? Dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu w Truskawcu? Dlaczego jest tak cenny? Ile kosztuje zabieg ozokerytoterapii? Gdzie można wykonać zabieg ozokerytoterapii? 
  • Działanie terapeutyczne: przeciwzapalne, przeciwskurczowe, resorbowalne (czyli nasz organizm wchłania przez skórę), przeciwbólowe, metaboliczne, rozszerzające naczynia krwionośne, reparacyjno-regeneracyjne, hiposensybilizacja (odczulanie).
  • Pod wpływem składników mechanicznych, termicznych i chemicznych rozwijają się zmiany neurorefleksyjne, pojawia się przekrwienie skóry, zwiększa się przepuszczalność naczyń, aktywują się komórki gładkie, labrocyty i histiocyty (komórki układu odpornościowego i oddechowego). Niektóre pierwiastki ozokerytu przenikają w tych warunkach do wewnętrznego środowiska organizmu i zależnie od wrażliwości receptorów błonowych część z tych pierwiastków bierze udział w metabolizmie komórkowym. Odruchowe działanie leczenia ozokerytem nasila czynność niektórych gruczołów dokrewnych, których hormony, znajdujące się we krwi, działają przeciwzapalnie. Jednak nadal nie jest jasne, w jakim stopniu te elementy i komponenty biorą udział w resorpcji.

Po zbadaniu roli osobno i kompleksowo działających czynników terapeutycznych picie Naftusi i stosowanie ozokerytoterapii u pacjentów z przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniem nerek, stwierdzono, że stosowanie tego kompleksu daje jakościowo nowy efekt:
w krwi normalizuje się spektrum białek krwi
- zmniejsza intensywność procesu zapalnego
- poprawiona czynność nerek
Istnieje więc stabilny efekt terapeutyczny
Ozokeryt, który zawiera substancje organiczne, wzmacnia i przedłuża działanie przeciwzapalne preparatu z Naftusi. Zatem interferencja naturalnych czynników terapeutycznych Naftusi i ozokerytu może objawiać się ze zmianą naturalnego działania reaktogennego na organizm. Bardzo ważna jest właściwa technika wykonania tego typu zabiegu.
Przepisując ozokeryt, lekarze biorą pod uwagę:
Forma i faza choroby,
- ekspresja procesu zapalnego,stopień dysfunkcji nerek i dróg moczowych,
- charakter chorób współistniejących, Stan układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.

Ozokeryt stosuje się w postaci aplikacji na zaatakowany narząd, gdyż podejście balneologów do ogniska choroby przyczynia się do normalizacji wrażliwości receptorów narządów docelowych oraz wrażliwości funkcjonalnej wyższych ośrodków regulacyjnych endokrynologicznych. Temperatura na powierzchni ozokerytu musi wynosić co najmniej 43-45 ° C, w przeciwnym razie twardnieje i jest słabo modelowany na powierzchni ciała.

Cena okładu ozokerytem, w zależności od wielkości, waha się od 80-160 UAH.
Warto codziennie skorzystać z tego zabiegu, ale zachowując regułę, że po zabiegu ozokerytem niekorzystamy z zabiegów wodnych.

https://www.truskawiec.net/ozekerytoterapia
Informacja i rezerwacja: 33 813 90 00