Życie po COVID-19

2021-01-28 17:51:47
Zdecydowanie osoba, która została wypisana ze szpitala lub taka, która została poddana leczeniu w domu, nie jest jeszcze w pełni zdrowa. Ponadto musimy podążać drogą rehabilitacji, ścieżką końcowego powrotu do zdrowia.
Każdy, kto chorował powinien mieć świadomość konieczności terapii regeneracyjnej w kompleksie leczniczym. Pomimo tego, że ten proces jest dziś bardzo ważny, niestety poświęca się mu mało uwagi. Dzieje się tak, ponieważ prawdziwi lekarze są zajęci ratowaniem życia. Szczególnie istnieje potrzeba przywrócenia pełnego zdrowia osobom, których COVID-19 zmęczył i czują, że ich stan fizyczny jest dużo gorszy niż przed chorobą.
Zadbaj o siebie w Chalet Graal z nowym programem rehabilitacyjnym po COVID-19!

Program: Terapia psychofizyczna do leczenia rehabilitacyjnego po COVID-19


Każdy, kto ma nawrót COVID-19, czuje, że ta choroba zmniejszyła jego sprawność fizyczną, emocjonalną psychiczną, powinien być świadomy potrzeby leczenia w ramach szeregu metod leczenia. Pomimo tego, że proces ten jest dziś niezwykle ważny, niestety poświęca się mu niewiele uwagi.
Pełną rehabilitację można uzyskać w kompleksie medycznym MC AVEL, łącząc ją z leczniczymi właściwościami wód mineralnych uzdrowiska Truskawiec, a jest to przede wszystkim Naftusia, Maria, Sofia itp.
Należy zaznaczyć, że Naftusya pozytywnie wpływa na przemianę materii, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, usprawnia pracę narządów wewnętrznych, usuwa z organizmu toksyny i substancje toksyczne. Uwaga - nasz program obejmuje zbilansowaną dietę, herbaty ziołowe, reo-water.
Reo-water to rehydrator soli pitnej, który eliminuje objawy odwodnienia, usuwa toksyny z organizmu i ogranicza odurzenie.
Wskazaniem do takiego programu jest stan po COVID-19 po wypisie ze szpitala lub leczenia ambulatoryjnego w fazie całkowitego wyzdrowienia, potwierdzony badaniem laboratoryjnym (obecność analizy z ujemnym wynikiem na COVID-19).
Według najnowszych statystyk pacjenci, którzy zachorowali na COVID-19, mogą nadal odczuwać skutki tej choroby jeszcze przez długi czas - na płuca, serce, nerki, a nawet na poziomie psychicznym. A to przede wszystkim: na układ płucny - zwłóknienie płuc, które może prowadzić do duszności i ostrego przerywanego kaszlu; dla układu sercowo-naczyniowego - dławica piersiowa i arytmia; na nerki - odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza.

W programie: zestaw procedur medycznych i poprawiających zdrowie; trzy posiłki dziennie w restauracji Theodora.

 

Zestawienie zabiegów przy turnusie 10 dniowym:1    Konsultacja terapeuty (1)
2    Wielokrotna, końcowa konsultacja z terapeutą (1)
3    USG jamy brzusznej, nerek, tarczycy (1)
4    Ogólne badanie krwi (2)
5    Ogólne badanie krwi (2)
6    Biochemia krwi - 19 wskaźników (testy wątroby, testy nerek, glukoza, cholesterol frakcyjnie) (2)
7    Elektrokardiogram (1)
8    ECHO-kardioskopia (1)
9    Laseroterapia, co drugi dzień (5)
10    Terapia UHF co drugi dzień (5)
11    Fangoterapia (błoto wulkaniczne), co drugi dzień (5)
12    Kąpiele aromatyczne (perełkowa, wirowa), co drugi dzień (5)
13    Masaż drenaż limfatyczny (9)
14    Inhalacja (9)
15    Speleoterapia (9)
16    Lewatywy lecznicze i oczyszczające (5)
17    Wlew dożylny z roztworem Ringera (2)
18    Enterosorbent - Atoxyl (napój) (10)
19    Ćwiczenia oddechowe Strelnikova (10)
20    Zajęcia na siłowni (9)
21    Aqua aerobik (9)
22    Nordic walking (samodzielnie) (10)
23    Basen, sauna (10)
24    Ujęcie wewnętrzne wód mineralnych Truskawca (10)
25    Wyżywienie (obiad, kolacja), śniadanie wliczone w cenę (10)
26    Sok z kiełków pszenicy (niezależnie) (10)