Degustujemy

Kuchnia ukraińska należy do bardzo urozmaiconych.
Warto tutaj spróbować barszcz ukraiński, pierożki ukraińskie z mięsem, kapustą lub grzybami, ale także pieczone ryby, szaszłyki, duszone i pieczone ziemniaki, świeże i marynowane pomidory. Kuchnia jest zdrowa, bogata w kaszę gryczaną, potrawy z ryżu, a także cebulę.

Tutejsze domowe czekoladki są lepsze niż te firmowe z Lindt, czy też z Wedla. Nie sposób nie spróbować kilkudziesięciu niespotykanych smaków truskawieckich czekoladek, choć produkowanych we Lwowie. W Polsce w Krakowie na placu Mariackim 1, można też te czekoladki kupić.
W pubach dostępne są wspaniałe piwa ukraińskie, np. lwowskie, a także doceniane wina mołdawskie i gruzińskie, wspaniałe niespotykane w Polsce gruzińskie koniaki, a także wódki z ostrą papryką, czy też z miodem.
Wszystko dostępne na polską kieszeń.
Dlatego smakoszy dobrej kuchni zapraszamy do Truskawca.

W wielu sanatoriach podają bardzo skromne posiłki, oferta często jest tak skalkulowana, że polski turysta, jest często zaskoczony skromnym posiłkiem, dlatego często trzeba korzystać z lokalnych restauracji i barów szybkiej obsługi, w których możemy złamać sanatoryjną dietę i poszaleć z cholesterolem i tłuszczami.

Natomiast w obiektach hotelowych zwykle jest szeroki wybór jedzenia i nie przestrzega się tak rygorystycznie diety, która obowiązuje w sanatoriach. W sanatoriach i w pensjonatach leczą ludzi chorych i generalnie jedzenie jest nie szkodzące na układ trawienny /dużo kaszy gryczanej/ oprócz tego dietetycy mogą jeść posiłki dietetyczne wg wskazań lekarza. Jedzenia dużo, może na bazie kuchni ukraińskiej ale specyfika leczenia wymaga mało soli i całkowity zakaz ostrych przypraw. W większych sanatoriach można wykupić wyżywienie "szwedzki stół”.

Jak mało to są restauracje, gdzie serwowane są potrawy kuchni ukraińskiej i rosyjskiej, godne polecenia "plemiaszki" naleśniki z bananem, placki ziemniaczane z sosem grzybowym, super szaszłyki na węglach, bliny, otbiwnoje czyli kotlety schabowe i inne. W kawiarniach i restauracjach wokół deptaku można zamówić i zjeść praktycznie wszystko po europejsku.


Chata Rybaka Truskawiec Wyżerka

Chata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec WyżerkaChata Rybaka Truskawiec Wyżerka