Leczenie dny moczanowej na Cyprze

Programy leczenia dny moczanowej
  • Proglam leczenia dny moczanowej w uzdrowisku Truskawiec
  • Program leczenia dny moczanowej na Cyprze


Dna moczanowa jest bardzo poważną i bolesną chorobą, ponieważ wyniszcza stawy i zwykle doprowadza do trwałego inwalidztwa. Jest to choroba króli, czyli prezesów, informatyków, czyli osób prowadzących siedzący tryb życia. Często powodem powstania dny moczanowej jest niewłaściwy sposób życia, zła dieta, stres i nadużywania alkoholi, w szczególnosci: fermentującego piwa, a także czerwonego mięsa, ryb i tłustych potraw.
Opracowalismy turnusy rehabilitacyjjne dla osób z dną moczanową, podczas których, staramy się zmieńic nawyki życiowe, w szczególności, zachęcić do aktywnego sposobu życia, zmiany diety, sposobu przygotowania posiłków, a także łatwego rozpoznawania zagrożeń niosacych duże prawdopodobieństwo ataku dny moczanowej.
Dla naszych turnusów rehabilitacyjnych wybraliśmy Cypr, ponieważ są tu dostępne, niemal wszędzie, i to często na promenadach spacerowych owoce cytrusowe, jak cytryny, grejpfruty i pomarańcze. Ale też dostępne są warzywa, bez zwiększonej zawartości azotanów. Ponadto jest tu zawsze ciepło i słońce świeci przez 320 dni w roku, co jest bardzo ważnym czynnikiem hamujacym zachorowalność na dnę moczanową, która uwielbia zimne dni, deszczowe, a także zimowy okres. Stąd w szczególności w tym okresie zachęcamy do udziału w programach leczenia dny moczanowej.


Przykłady program leczenia dny moczanowej na Cyprze (14 dni)

Dzień 1
Wylot z Polski, z lotnisk: Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Gdańśk. Przylot na Cypr. Transfer Gości z lotniska do miejsca zakwaterowania. Spotkanie organizacyjne. Zakwaterowanie. W zależnosci od pory dnia przylotu: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie - pierwsze śniadanie, na którym omówimy, jak należy przygotowywać sobie posiłki przy dnie moczanowej, w szczególnosci, ważny jest podział śniadania na I, II, III. Nidy nie przejadamy się i nie jemy, aby najeść się na cały dzień. Omówimy, co jest ważne dla naszego organizmu, aby śniadanie, wzmaciało nasz organizm, a nie groziło popołudniowym atakiem dny moczanowej. Po  śniadaniu organizujemy pierwszy spacer nordic walking, podczas którego omówimy, jak ważny jest dla naszego zdrowia ruch oraz pokażemy ćwiczenia rehabilitacyjne oraz proste przyrządy, które mają nam posłużyć w zapobieganiu dny moczanowej oras skutecznemu leczeniu, w tym obecność lodu, jako podstawowego lekarstwa, zamiast trującej kolchicyny i miluritynu.  Czas wolny na plażowanie. W ciągu dnia uzupełniamy wodę i staramy się dużo pić. Obiad, podczas którego przedstawimy, że osoba chorująca na dnę moczanową nie może korzystać z gotowanych posiłków przez restaurację, ponieważ bardzo czesto większość dań jest przygotowanych  niewłaściwie i zagraża naszemu zdrowiu. Po obiedzie czas na plażowanie. Popołudniu poczęstunek angielski, czyli herbata i dobre ciastko, Krótki spacer lub przejażdżka rowerami po starym Pafos, podczas któej będziemy mieli sposobność degustacji cytryn, pomarańczy u grejfrutów rosnących na ulicach miasta. Kolacja z omówieniem sposobów jej przygotowywania oraz o podstawach zachowania prostoty przygotowywania posiłków. Ocet jabłkowy, jako podstawa codziennej diety pacjenta chorującego na dnę moczanową.  Wieczór karciany, wybieramy najlepszego pokerzystę. Nocne wyjście na stare miasto Pafos, z degustacją dobrych alkoholi, z omówieniem, jakie alkohole wpływają na nasz stan zdrowia, przy zagrożeniu dny moczanowej. Nocleg. 
Dzień 3
Śniadanie. Po śniadaniu plażowanie. Woda jonizowana, jako naturalne i pewne lekarstwo na dnę moczanową. Słońce, jako najważniejszy element rehabilitacji. Morze, ochłoda dla stóp i ciała, ale także znakomita rehabilitacja dla chorych stawów po dnie moczanowej. Obiad. Po obiedzie organizujemy wycieczkę do Limassol, w którym pospacerujemy, a także zwiedzimy kilka atrakcji. Wieczorem odwiedzimy kilka tawern i posmakujemy zróżnicowaną śródziemnomorską kuchnię grecką. Oliwki, oliwa i warzywa jako naturalny rezerwuwar zdrowia przy dnie moczanowej. Przed noclegiem, wypijemy sok z selera naciowego, jako źródła witamin, ale także naturalnego lekarstwa na nadcisnienie, które często jest naszym wrogiem, w walce z dną moczanową. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wycieczka rowerowa w góry. Lunch i obiad na świeżym powietrzu, Korzystanie z górskiej wody, jako źródła leczenia naszych stawów, ale także ważnego czynnika, czyli ozonowania naszego ciała. Leczenie krajobrazem i zachodem słońca, jako czynnik unikania stresu, który jest jednym z elementów ataku dny moczanowej.  Naturalne zioła i sposoby domowe na zapobieganie dny moczanowej. Nocleg.