Truskawiec

Miasto Truskawiec znajduje się w kolorowej dolinie u podnoża wschodnich Karpat , na wysokości 350 metrów nad poziomem morza , 100 km. od regionalnego centrum Lwów. Otaczają zbocza miasta góry pokryte iglastymi i liściastymi gatunkami drzew . W Truskawcu charakterystyczny jest klimat ciepły i umiarkowanie wilgotny.
Truskawiec - niezwykle atrakcyjne, zielone miasto, wypełnione czystym Karpatskim powietrzem. Ze względu na czynniki naturalne i klimatyczne Truskawiec uważany jest za jeden z najlepszych miast do życia na Ukrainie.
Są wiadomości, że status kurortu miasto otrzymało od czasu budowy pierwszych urządzeń do kąpieli , czyli w 1827 roku. Ponieważ woda mineralna wykorzystywana byla wyłącznie do kąpieli. Chociaż właściwości lecznicze wód mineralnych Truskawcu byly znane od 1578 r. Pierwszy o nich wspomniał królewski lekarz Wojciech Oczko.
Balneologiczne uzdrowisko Truskawiec - jeden z najbardziej znanych kurortów w Europie , nie ma odpowiednika w świecie z powodu jego efektów leczniczych . Ponad 14 naturalnych źródeł mineralnych i złoża " wosku ziemnego" - ozokeritu sprawiają, że Truskawiec jest unikalnym ośrodkiem odnowy biologicznej na Ukrainie.
Truskawiec - uzdrowisko, gdzie nie ma pośpiechu, a wszystko robie się po to, by się upewnić, że goście miasta zostaną nie tylko zdrowsze, ale także ciekawie spędzą wolny czas. Tutaj wszystko stawia się na spokój wczasowicza I zarazem ciekawy wypoczynek. Miasto oferuje swoim Gościom - sieć kin, centrów handlowych, muzeów, sal koncertowych, kawiarni, restauracji i barów, spa i innych lokali rozrywkowych.